Уряд Канади офіційно поінформував українське посольство в Оттаві про завершення внутрішньодержавних процедур, необхідних для набуття чинності Угодою про спільне виробництво аудіовізуальних творів між державами.
«Це нова сторінка для України в міждержавному кінопартнерстві, і дуже символічно, що ми починаємо її з нашими канадськими друзями, - пояснює міністр культури України Олександр Ткаченко. - Ми здатні запропонувати канадським продюсерам ідеальні умови: як з фінансової точки зору (завдяки механізму кеш-рібейтів), так і потужні кадри. У нас круті продакшени. До того ж є спеціалісти, що вже мають досвід співпраці з міжнародними виробниками та замовниками через багату фільмову практику копродукції. І, по-третє, Україна довершена для зйомок, бо у нас доступна широка варіація локацій, які передадуть будь-яку атмосферу.
За умови спільного виробництва угода дозволить українським продюсерам претендувати у Канаді на бюджетну підтримку, податкові пільги і знижки при дистрибуції. Схожі преференції угода передбачає і для канадських митців, які зніматимуть в Україні.
«Нашим телевізійникам, кіновиробникам буде дешевше і простіше працювати у Канаді і з канадцями, – каже Андрій Шевченко, посол України в Канаді. – Я радий, що ми змогли пояснити в Оттаві взаємні переваги від такого партнерства. Чекаємо на українсько-канадський «Оскар»!
Документ було підписано під час візиту Президента Зеленського у Торонто минулого року. Верховна Рада ратифікувала його у вересні 2020. Угода набуде чинності 1 січня 2021.