• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Голосування громадян України за кордоном
Опубліковано 09 квітня 2021 року о 00:00

До уваги громадян України!

Організація підготовки та проведення виборів народних депутатів України регламентується положеннями Закону України «Про вибори народних депутатів України» від 17.11.2011 №4061-VІ (із змінами) (далі – Закон). Текст Закону розміщено на веб-сторінці Верховної Ради України за адресою: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/4061-17.

Стаття 2 Закону  визначає, зокрема, що 

«Право голосу на виборах депутатів мають громадяни України, яким на день голосування виповнилося вісімнадцять років. Громадяни України, які мають право голосу, є виборцями»…. Виборець, який проживає або на день проведення голосування на виборах депутатів перебуває на території іноземної держави, а також громадянин України, якому тимчасово змінено місце голосування (без зміни виборчої адреси) на іншу виборчу дільницю поза межами одномандатного округу, до якого такий виборець віднесений на підставі відомостей Державного реєстру виборців про його виборчу адресу, має право голосу на виборах депутатів лише у загальнодержавному окрузі. Реалізація цього права забезпечується включенням виборця до списку виборців на відповідній виборчій дільниці із зазначенням, що такий виборець отримує лише бюлетень для голосування у загальнодержавному окрузі».

 Громадяни України, які постійно проживають або тимчасово перебувають за кордоном, можуть взяти участь в голосуванні, якщо вони перебувають у списку виборців на відповідній закордонній виборчій дільниці, при пред’явленні дійсного закордонного паспорта.

 У зв’язку з цим, просимо громадян України, які проживають в Канаді і мають намір взяти участь у голосуванні, заздалегідь перевірити у Державному реєстрі виборців інформацію про адресу своєї виборчої дільниці . Це  можна зробити на веб-сторінці Державного реєстру виборців (www.drv.gov.ua) – сервіс «Особистий кабінет виборця».

 За додатковою інформацією звертайтеся до Посольства за номером телефону  613 230 8015  або надіславши запит на електронну пошту emb_ca@mfa.gov.ua 

 Нагадуємо, що відповідно до Закону України «Про державний реєстр виборців» Посольство України в Канаді та Генеральне Консульство України в  Торонто на підставі даних про консульський облік один раз на місяць подає відомості дл Державного реєстру виборців за встановленими Законом формами.

 

Державний реєстр виборців  

Нормативно-правові акти

Закон України «Про Державний реєстр виборців» № 698-V від 22.02.2007 (із змінами)

Постанова ЦВК від 15.10.2010 №415 «Про форми заяв осіб щодо включення до Державного реєстру виборців та повідомлення про включення виборця до Державного реєстру виборців»

Постанова ЦВК від 13.01.2011 №6 «Про форми подань з відомостями про виборців (осіб), на підставі яких здійснюється періодичне поновлення персональних даних Державного реєстру виборців» (із змінами, внесеними постановою ЦВК від 6 грудня 2012 р. № 2000)

Постанова ЦВК від 19.05.2011 №69 «Про Роз’яснення щодо використання інформації з Державного реєстру виборців при забезпеченні доступу до публічної інформації відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації»

Постанова ЦВК від 13.09.2012 № 893 «Про забезпечення тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси» (із змінами, внесеними постановою ЦВК від 22  вересня 2012  р. № 1046)

Виборчий процес за кордоном

Нормативно-правові акти

Закон України «Про вибори Президента України» № 474-XIV від 05.03.1999 (із змінами)

Закон України «Про вибори народних депутатів України» № 4061-VI від 17.11.2011 (із змінами)

Закон України «Про всеукраїнський референдум» № 5475-VI від 06.11.2012

 

Центральна виборча комісія України на постійній основі утворила на території Канади три виборчі дільниці:

Виборча дільниця  №900037

Межі виборчої дільниці: Національний столичний округ, Квебек, Нова-Скоша, Нью-Брансвік, Ньюфаундленд і Лабрадор, Принс Едвард Айленд

Адреса:

Канада, провінція Онтаріо, м.Оттава, Сомерсет Стріт Вест, буд.310,

Кей2Пі 0Джей9

(Приміщення Посольства України в Канаді) 

 

 Виборча дільниця  №900038

Межі виборчої дільниці: Манітоба, Онтаріо, Нунавут.

 Адреса:

 Канада, провінція Онтаріо, м.Торонто, Лейкшор Бульвар Вест, буд.2275, к.301,  М8В 3У3   (Приміщення Генерального консульства України в Торонто)


 Виборча дільниця  №900125

Межі виборчої дільниці: провінції Альберта, Британська Колумбія, Саскачеван; Території, Північно-Західні, Юкон.

 Адреса:

 Приміщення Генерального консульства України в Едмонтоні: Unit 327, 9707 110 St NW Edmonton, AB Canada T5K 2L9

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux