• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Інформація стосовно дітей, тимчасово переміщених за кордон у зв’язку з вторгненням росії в Україну
Опубліковано 26 березня 2022 року о 20:49

Після спрощення порядку перетину державного кордону дітьми та супроводжуючими їх особами Урядом України особлива увага приділяється контролю за розміщенням дітей за кордоном та забезпеченням в подальшому їх повернення в Україну.

Так, для організованої евакуації дітей на безпечні території, у тому числі за кордон, працює Координаційний штаб по допомозі дітям та сім’ям з дітьми в умовах надзвичайного або воєнного стану.

Під контролем держави діти та супроводжуючи їх особи евакуюються до країн, які чітко дотримуються норм міжнародного права.

Жодна дитина, яка перебуває за межами України, не зможе бути усиновлена чи передана на виховання іноземцям без згоди України та дотримання національного законодавства. Наразі Україна не розглядає питання про зміну чи спрощення процедури міждержавного усиновлення і не надає дозволів на усиновлення дітей іноземними громадянами.

Україна щиро цінує підтримку та допомогу держав, які приймають наших дітей та супроводжуючих їх осіб, забезпечують їх житлом, харчуванням, одягом, медичними послугами, надають психологічну підтримку.

Виїзд дітей за межі України є вимушеним кроком, бо Україна дбає, щоб кожна дитина була, насамперед, в безпеці, не залишилися без уваги та піклування. Під особливим контролем відбуватиметься повернення кожної дитини в Україну, коли ситуація буде достатньо безпечною для цього.

У період надзвичайного та воєнного стану виїзд за межі України дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які влаштовані до прийомної сім'ї, дитячого будинку сімейного типу, передані під опіку, піклування, здійснюється у супроводі прийомних батьків, батьків-вихователів, опікуна, піклувальника або уповноваженої ними особи. При цьому, для виїзду дітей за межі України в супроводі уповноважених осіб необхідно отримати погодження органу опіки та піклування чи військової адміністрації за місцем свого фактичного перебування. Це дозволяє забезпечити безпеку дітей і одночасно відповідний юридичний супровід контроль за подальшим місцем розміщення кожної дитини.

Діти, які влаштовані в сім’ю патронатного вихователя, можуть виїхати за межі України виключно в супроводі патронатного вихователя.

Виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, може здійснюватися в супроводі одного з батьків, баби, діда, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима або інших осіб, уповноважених одним з батьків письмовою заявою, завіреною органом опіки та піклування, без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків.

Виїзд за межі України дітей, які влаштовані на цілодобове перебування до закладів різних типів та форм власності, здійснюється організованими групами із супроводжуючими особами. Кількість супроводжуючих осіб має становити не менше, ніж один супроводжуючий на 15 дітей, але при цьому не менше ніж один супроводжуючий на чотири дитини з інвалідністю.

Рішення про виїзд дітей із закладів за межі України приймається директором або особою, яка його заміщує, або органом опіки та піклування чи військовою адміністрацією.

Увага!! Після прибуття до місця перебування за межами України супроводжуючі особи зобов’язані протягом одного робочого дня звернутися до консульської установи України для взяття дітей на консульський облік.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux