• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Нотаріальні дії
Опубліковано 07 січня 2023 року о 01:37

Дипломатичні та консульські установи України за кордоном вчиняють нотаріальні дії, передбачені законодавством України. Порядок вчинення нотаріальних дій консулом визначається статтею 38 Закону про Нотаріат України, статтею 44 Консульського Статуту України, Положенням про порядок учинення нотаріальних дій в дипломатичних представництвах та консульських установах України та іншими актами законодавства України. Нотаріальні дії в дипломатичних та консульських установах України за кордоном вчиняються виключно українською мовою.

Нотаріальне посвідчення документів проводиться в приміщенні консульського відділу Посольства України в Канаді у години прийому відвідувачів. Вчинення нотаріальних дій здійснюється лише за попереднім онлайн записом за посиланням https://online.mfa.gov.ua/application

Відповідно до статті 38 Закону України «Про нотаріат» консульський відділ вчиняє, зокрема такі нотаріальні дії:

посвідчує заповіти, доручення та ін., крім договорів про відчуження та заставу жилих будинків, квартир, дач, садових будинків, гаражів, земельних ділянок, іншого нерухомого майна, що знаходиться в Україні;

засвідчує вірність копій документів і виписок з них;

засвідчує справжність підпису на документах;

засвідчує вірність перекладу документів з однієї мови на іншу;

засвідчує факт, що громадянин є живим;

засвідчує факт знаходження громадянина в певному місці;

засвідчує тотожність громадянина з особою, зображеною на фотокартці;

засвідчує час пред'явлення документів;

вчиняє виконавчі написи;

вчиняє морські протести.

Нотаріальні дії вчинюються в день пред'явлення всіх необхідних для цього та підготовлених (надрукованих) відповідно до вимог закону документів, сплати консульського збору і відшкодування фактичних витрат. Вчинення нотаріальних дій може бути відкладене при необхідності витребування додаткових відомостей чи документів або направлення документів на експертизу, а також на інших підставах, передбачених законодавством України.

Нотаріально посвідчувані угоди, а також доручення, заяви та інші документи підписуються заявником особисто в присутності консула, який вчинює нотаріальні дії.

Якщо вчинення нотаріальної дії суперечить законодавству України, консул відмовляє у вчиненні такої дії. Консул не приймає для вчинення нотаріальних дій документи, якщо вони не відповідають вимогам законодавства України, або можуть за своїм змістом завдати шкоди інтересам України, або містять відомості, що порочать честь і гідність громадян.

Під час звернення необхідно пред’явити такі документи:

- дійсний паспорт громадянина України для виїзду за кордон ("закордонний"), паспорт довірителя;

- реєстраційний номер облікової картки платника податків ("ідентифікаційний номер") довірителя або його копія;

- копії сторінок паспорта громадянина України ("внутрішнього") особи, яка виступає довіреною особою (1, 2 сторінки та сторінка з "пропискою");

- копія реєстраційного номера облікової картки платника податків довіреної особи;

- у випадку підготовки майнової довіреності стосовно конкретно визначеного майна - копія документа, що засвідчує право власності на майно.

Ненадання відомостей або документів на вимогу консула є підставою для відкладення, зупинення нотаріальної дії або відмови в її вчиненні.

При вчиненні нотаріальних дій консул встановлює особу громадянина України, його представника або представника підприємства, установи, організації, що звернулися за вчиненням нотаріальних дій. Встановлення особи громадянина України здійснюється за паспортом. Вчинення нотаріальних дій може бути відкладено у разі рішення консула України витребувати додаткові відомості чи документи або направити документи на експертизу, а також на інших підставах, передбачених законодавством України.

Правоздатність юридичної особи (установа, підприємство, організація) установлюється на основі установчих документів (статуту, установчого договору, для некомерційних організацій - загального положення), документів про реєстрацію. Консул також перевіряє повноваження представника юридичної особи на основі:

 • наявності в нього службового посвідчення з фотокарткою, яке містить вказівку на те, що він є представником юридичної особи;
 • нотаріально засвідчених виписок із протоколів про призначення посадових осіб, що мають повноваження підписувати документ від імені даної юридичної особи;
 • доручення на здійснення відповідної юридичної дії.
 • нотаріально посвідчувані правочини, заяви та інші документи підписуються у присутності консула, який вчинює нотаріальні дії.

Вартість довіреності:

66 CAD - немайнова довіреність;

105 CAD - майнова довіреність.

Якщо довіреною особою виступають батьки, діти, дружина/чоловік довірителя - 66 CAD для будь-якого типу довіреності. У цьому випадку потрібен також документ, що засвідчує ступінь родинного зв'язку з довіреною особою (свідоцтво про шлюб\свідоцтво про народження).

Допущення помилки у документах, що подаються до консульського відділу Посольства України в Канаді для посвідчення, майже завжди призводить до неможливості їх подальшого використання і, як наслідок, - необхідності оформлення нового документа та повторної сплати консульського збору.

У цьому зв'язку рекомендуємо:

проект документа, що подається для посвідчення, попередньо узгоджувати з нотаріусом в Україні (іноді заявники, що звертаються за оформленням довіреності або заяви для подальшого використання їх в Україні, хибно розуміють роз'яснення нотаріуса та оформлюють у консульському відділі документ, який не задовольняє вимог нотаріальної контори);

перед підписанням оформленого документа дуже уважно та ретельно прочитати текст доручення чи заяви, та у разі виявлення неточностей, розбіжностей, помилок чи необхідності доповнень – виправити/доповнити документ і подати консулу для доопрацювання.

УВАГА! Своїм особистим підписом заявник підтверджує, що в тексті все правильно і документ відповідає його волі. Варто бути максимально уважними!

Після підпису заявником нотаріального документа та його засвідчення консулом, внесення жодних змін, уточнень чи доповнень не вбачається можливим. У разі їх виявлення після посвідчення консулом - Ви будете змушені оформити новий документ та повторно сплатити консульський збір.

Відповідальність за правильне зазначення персональних даних в нотаріальному документі несе заявник.

Довіритель відправляє довіреній особі в Україну оригінали оформлених в консульському відділі довіреності та заяви на внесення довіреності до єдиного реєстру довіреностей.

Довірена особа перед тим, як використовувати довіреність, має зареєструвати її у будь-якого нотаріуса в Україні. Після реєстрації довірена особа може приступати до виконання повноважень, покладених на неї довірителем.Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux