• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
В Посольстві України відбувся показ документального фільму присвячений життєвому шляху Ераста Гуцуляка
Опубліковано 16 вересня 2015 року о 21:19

В Приміщенні Посольства України за сприяння Українського Національного Об’єднання Канади (відділення В Оттаві) відбувся показ документального фільму присвяченого життєвому шляху відомого канадця українського походження, філантропа та відданого патріота України Ераста Гуцуляка «A Remarkable Life – The Erast Huculak Story». Режисер фільму - Ірина Корпан.

Коротка біографія Е.Гуцуляка

Роки життя (1930-2013)

Е.Гуцуляк емігрував до Канади у 1948 р. Після здобуття вищої освіти у Ванкуверському університеті працював у м.Монреаль (провінція Квебек) та м.Ошава (провінція Онтаріо).

У 1957 р. Е.Гуцуляк заснував та до теперішнього часу очолює компанію “Медікал фармасіс Груп” (Medical Pharmacies Group), що має мережу аптек у провінції Онтаріо і надає робочі місця для понад шестисот працівників. Компанія є найбільшою у Канаді з доставки ліків у будинки немічних і літніх людей.

Під час розпаду СРСР і утворення незалежної України в 1990–1994 рр. Е.Гуцуляк був головою Канадського товариства прихильників Руху, яке допомагало Народному Рухові в Україні. Е.Гуцуляк був також одним із засновників і першим директором Фонду дітей Чорнобиля в Канаді та особисто брав участь в доставці медикаментів та засобів медичного призначення на загальну суму понад 10 мільйонів канадських доларів до українських лікарень для лікування постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

У 1989 р. Е.Гуцуляк заснував Кафедру української культури та етнографії при Альбертському університеті.

Е.Гуцуляк за свої кошти придбав в м.Оттава будинок і передав його в дар першому Посольству України в Канаді.

У 2003 році Міністерством закордонних справ України Е.Гуцуляк був призначений Почесним консулом України в м.Пікерінг (провінція Онтаріо).

Е.Гуцуляк є відомим громадським діячем в Канаді, користуються повагою і авторитетом не тільки в середовищі української діаспори, а й в політичних,  бізнесових та культурних колах Канади та України. Е.Гуцуляк є одним із засновників та членів Товариства меценатів України.

У 1995 р. Е.Гуцуляка було нагороджено Шевченківською медаллю від Конгресу українців Канади за вклад у розвиток української спільноти в Канаді.

У 1996 р. Е.Гуцуляка відзначено Почесною відзнакою Президента України ІІІ ступеня за багаторічну благодійну діяльність, сприяння розвиткові української культури, освіти і науки, а у 2001 р. нагороджено орденом “За заслуги” ІІ ступеня. У 2001 р. Е.Гуцуляк одержав ступінь Почесного доктора правознавства від Альбертського Університету за меценатську і гуманітарну діяльність. У 2007 р. Е.Гуцуляка було нагороджено найвищою відзнакою Канади - Орденом Канади.

Е.Гуцуляк проводить активну роботу в напрямку сприяння розвитку українсько-канадських відносин у культурній, гуманітарній та торговельно-економічній сферах, бере активну участь у житті українських громадських організацій Канади.

У 2007 р. Е.Гуцуляк виділив кошти для перекладу англомовного документального фільму “Жнива скорботи”, випущеного у 1984 р. Українсько-Канадським дослідницько-документаційним центром (м.Торонто), з метою подальшого поширення у якості інформаційного матеріалу про Голодомор.

Нагороджений Орденом Канади за за громадську і філантропічну діяльність (2006 р.)

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux