У ході розмови порушувались питання:
- «7 пунктів Путіна» - на що Посол зазначив, що задовго напередодні було запропоновано мирний План Порошенка, який є більш містким та ґрунтовним проектом для вирішення кризової ситуації. Серйозність намірів Росії припинити агресію в Україні можна буде простежити після засідання тристоронньої групи, яке має відбутись 5 вересня ц.р.
Наразі Росія продовжує становити загрозу суверенітету та територіальної цілісності України, продовжуючи надсилати свої війська на нашу територію, озброювати терористів та здійснювати обстріли нашої території (що до речі нещодавно офіційно підтвердили спостерігачі ОБСЄ).
- Формат допомоги та можлива участь НАТО у захисті України проти російської агресії. Посол повідомив, що Україна свого часу прагнула приєднатись до Альянсу, проте отримала відмову.
Україна усвідомлює свою незахищеність перед агресором і звичайно ж сподівається на світову допомогу. Разом з тим, попри озброєння ми також потребуємо й іншої допомоги Альянсу, наприклад супутникові знімки, які б дозволили краще простежити переміщення російських військ на нашій території. Доречними також могло бути співробітництво у форматі «AIR Patrol Mission», які використовують в НАТО.
Крім того, Посол додав, що завтра на саміті НАТО український Президент зазначить, що Україна очікує від Альянсу, яку саме допомогу та форми співробітництва. Разом з тим, вже сьогодні, позитивним сигналом можна вважати рішення Франції щодо призупинення передачі Росії першого з кораблів типу «Містраль».
- Канадська допомога Україні. У відповідь було зазначено, що Україна вже отримала від Канади нелетальні засоби для військових, загальною вартістю близько 5 млн. дол.
Анонсована канадською стороною фінансова допомога у розмірі 200 млн. дол. наразі не отримана. Разом з тим, тривалий та непростий процес її реалізації наближається до завершення.
http://www.cbc.ca/player/News/TV+Shows/ID/2506161620/