У ході інтерв’ю обговорювалось питання щодо ходу розслідування на місці катастрофи пасажирського лайнера МН17, зокрема участі іноземних експертів. Посол повідомив, що наразі проводиться міжнародне розслідування, якому Україна надає всіляке сприяння. Експерти Міжнародної організації цивільної авіації, які перебували певний час в Україні та активно долучались до ходу розслідування вже повернулись в Канаду.
Разом з тим було зазначено, що місце трагедії значний час було під контролем бойовиків, відомі факти переміщення особистих речей пасажирів та фрагментів конструкцій. Відтак гарантувати збереження у початковому стані місця події нараз неможливо. Слід зазначити, що питання відповідальності України за допуск до місця катастрофи не ставилось. Навпаки, було позитивно сприйнято кроки, здійсненні українською владою для забезпечення доступу міжнародних експертів.
Окремо обговорювалось питання щодо внутрішньополітичної ситуації в Україні та заяви щодо відставки Прем’єра. Посол поінформував, що наразі глава уряду та парламент досягли компромісу і змогли прийняти життєво важливі для країни урядові ініціативи. Консолідація політичних зусиль в Україні є вкрай необхідною у теперішніх умовах.
На завершення, мова йшла про міжнародну реакцію щодо російської агресії по відношенню до України, зокрема, обговорювалось запровадження санкцій ЄС, США та Канади. Посол зазначив, що попри вкрай важку ситуацію, Україна виступає за мирне врегулювання та не прагне зашкодити іншим державам. Водночас, санкції – це результат політики режиму Путіна. Як тільки Росія відступить і політика Москви по відношенню до України зміниться – відпаде потреба у будь-яких санкціях.
Посол також додав, що Україна все-ще очікує від канадської сторони допомогу та відкрита до діалогу, аби цю допомогу отримати якнайшвидше. Особливо враховуючи зростаючі потреби українських військових.
http://www.cbc.ca/player/News/Politics/Power+%26+Politics/ID/2480542285/