• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Відбувся візит Посла В.Пристайка до провінції Саскачеван
Опубліковано 14 травня 2014 року о 22:29

12-13 травня ц.р. на спільне запрошення Уряду провінції Саскачеван, провінційного відділення Канадської ради з зовнішньої політики – Canadian International Council (CIC) та місцевої української громади Посол відвідав м.Саскатун та м.Ріджайна. 

Під час візиту Посол провів низку зустрічей в парламенті та уряді, зокрема із спікером Законодавчих зборів Д.Отремонтом, заступником прем’єра-міністром фінансів К.Кравцем, міністром вищої освіти Р.Норрісом, міністром сільського господарства Л.Стюартом. Був представлений повному складу провінційного парламенту, обмінявся думками з переважною кількістю членів парламенту під час прийняття в парламенті на честь посла України, дав низку інтерв’ю ЗМІ парламентського пулу під час традиційної прес-конференції в стінах законодавчого органу. Взяв участь в урочистому обіді, до якого приєднались керівники більшості та опозиції, провінційні міністри, голова української Дорадчої ради при уряді провінції (крім української при уряді провінції діє лише спільна Азійська дорадча рада) та деякі провідники місцевої української громади.

В.Пристайко також зустрівся із повним складом Української дорадчої ради та виступив перед членами місцевого відділення Канадської ради з зовнішньої політики, а також українськими громадами Саскатуну та Ріджайни, відповідно в Українському музеї Саскатуну та банкетному залі Української православної церкви. Останні зустрічі були особливо масовими, включали представників громади різних вікових груп, різних хвиль імміграції, духовенство, українські професійні та інші організації.

В ході всіх зустрічей Посол докладно розповів про ситуацію в Україні, зокрема напередодні критично важливих  виборів Президента України, висловив вдячність за підтримку з боку громади та уряду провінції (провінція виділила 60 тис. дол. допомоги на медичні потреби постраждалих внаслідок подій на Майдані). Закликав не залишати Україну наодинці із агресором. Відповів на чисельні запитання учасників заходів. Надав декілька інтерв’ю місцевим телевізійним та радіо-програмам.

Провів низку бізнесових зустрічей, зокрема із керівництвом енергетичної компанії SaskPower, яка, крім того, що займає потужні позиції на енергетичному ринку провінції та всієї Канади, також є піонером відповідної технології та світовим лідером в будівництві промислових потужностей із утилізації вуглецевих відходів теплових енергетичних станцій.

Відбулась також зустріч із керівництвом провінційного об’єднання з просування торгівлі та експорту СТЕП - Saskatchewan Trade & Export Partnership (STEP). Обговорили, серед іншого, результати багаторічної взаємодії саскачеванських компаній з їхніми українськими партнерами, зокрема в рамках успішного проекту Фарм - Facility for Agricultural Reform and Modernization (FARM), що здійснювався за сприяння СТЕП та кошти Канадського агентства технічної допомоги у 2003-2010 роках.

В ході візиту відбулась також зустріч Посла із заступником прем’єра провінції-міністром фінансів К.Кравцем, сторони обговорили результати  трьох останніх поїздок К.Кравця в Україну та визначили пріоритети для наступного візиту, можливо в прив’язці до Місії Канади в Україну на чолі з федеральним міністром зовнішньої торгівлі Е.Фастом, про яку оголосив глава канадського уряду під час його нещодавнього візиту в Україну.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux