Сюжет про Україну вийшов під заголовком «Чи буде війна?». Відкриваючи тему, журналісти продемонстрували заяву Держсекретаря США Дж. Керрі, в якій він звинувачує Росію за дестабілізацію в східних областях України.
У ході інтерв’ю повідомлялось про ескалацію ситуації в Луганську, де невідомі захопили будівлю СБУ та утримують близько 60 заручників.
Журналіст, коментуючи заяву РФ щодо присутності на території України найманців американської компанії «Greystone», поцікавився чи Україна отримає якусь консультаційну чи іншу військову допомогу від американської сторони? Посол у свою чергу спростував голослівні заяви російської сторони, жартома висловивши жаль з приводу примітивності роботи російських пропагандистів.
Крім того, журналіст попросив прокоментувати нещодавню бійку в Верховній Раді (відео активно транслюється в канадських ЗМІ) як прояв серйозних внутрішніх протистоянь в Україні.
У продовження розмови наводились слова канадського експерта, який зазначив, що Україна є занадто важливою для Росії, відтак постійний рівень напруги продовжуватиме зберігатись і в подальшому, допоки не буде ухвалено загальноприйнятного рішення про «нейтральний статус», в Україні зберігатиметься високий рівень насильства та протистояння між регіонами та представниками різних політичних течій.
Посол у свою чергу зазначив, що Україні, з часів проголошення незалежності, вдавалось протистояти тиску Москви і уникати силового протистояння. Проте, події останніх місяців суттєво змінили ситуацію. Для України перш за все необхідно забезпечити єдність влади та провести позачергові вибори. Разом з тим, Посол висловив думку, що питання нейтрального статусу, який активно просуває наразі Росія, не є відповіддю на внутрішньополітичні процеси, що відбуваються в нашій державі. Більше того, саме в такий період, коли Україна залишилась наодинці з агресором, який мав відігравати, згідно із своїми міжнародними зобов’язаннями, роль гарантора незалежності та територіальної цілісності нашої держави, українці мають замислитись на шляхами подальшого забезпечення свої національної безпеки. Найбільш ефективним методом була б участь в безпековому союзі.