Центр Європейських студій Карлтонського університету провів розгорнутий політологічний захід «Ukraine and Beyond: Is the EU’s Eastern Partnership an effective policy for its neighbours?».
Враховуючи, що українська тематика була ключовою у ході дискусій, посол В.Пристайко взяв участь у круглому столі присвяченому питанням політики Східного партнерства у розрізі відносин України з РФ та «кримського питання».
В дискусії брали участь посли Польщі, Молдови, Грузії, а також голова відділу «Східного партнерства» та регіонального співробітництва Європейської служби зовнішніх дій Р.Тіббелс.
Основні сигнали у ході зустрічі стосувались майбутньої трансформації політики Східного партнерства, враховуючи нещодавні події в Україні та анексію Криму Росією. Зокрема, мова йшла про необхідність інтенсифікації діалогу у рамках Східного партнерства та посилення взаємодії з країнами регіону, у першу чергу в економічній та соціальній сферах.
Посол Польщі підкреслив, що його країна слугує вдалим прикладом успішної інтеграції східноєвропейської країни у європейські інституції, хоча цей шлях забирає багато часу та обтяжений безліччю бюрократичних процедур.
Під час свого виступу посол В.Пристайко зазначив, що Україна намагається активно інтегруватись до Європи, підтримується активний політичний діалог. При цьому наша країна готова до подальших рішучих кроків у соціальній, фінансовій та інших сферах. Посол при цьому зауважив, що саме відмова від євроінтеграційного курсу призвела до трагічних трансформацій, які відбулись у нашій країні.
Обговорюючи питання Угоди про Асоціацію, зазначалось, що підписання документу не є кінцевою метою для України. Це лише чергова сходинка на шляху до Європи.
На завершення круглого столу учасники прокоментували незаконну анексію Криму російською стороною та подальші шляхи розв’язання «кримської проблеми». Всі присутні посли зазначили, що їхні країни засуджують дії Москви та не визнають результати кримського референдуму.
На переконання Р.Тіббелса, враховуючи загострення стосунків України з Росією, наступні місяці стануть вирішальними для подальшого формату «Східного партнерства».