• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Відео-конференція із Саскачеваном
Опубліковано 30 вересня 2013 року о 15:10

27 вересня ц.р. Посол України в Канаді Вадим Пристайко та дипломати Посольства взяли участь у відео-конференції з членами Дорадчого Комітету з питань відносин з Україною, який діє при уряді провінції Саскачеван. Починаючи з 1993 року Дорадчий Комітет надає уряду та приватному сектору провінції поради, що покликані сприяти розбудові двосторонніх відносин Саскачевану з Україною в політичній, економічній та культурно-гуманітарній сферах. Відео-конференція носила як ознайомчий, так і практичний характер, а головною темою для обговорення стали результати візиту заступника прем'єра провінції, міністра фінансів Кена Кравця до України 13-21 червня 2013 року, плани на майбутнє, а також інформування членів Комітету про наявні можливості для співпраці провінції Саскачеван з українськими регіонами. Комітет відзначив успішний візит до України К.Кравця та проведені ним зустрічі з українськими посадовцями та бізнесовими колами.

Посол України в Канаді Вадим Пристайко зробив детальну презентацію економічного потенціалу України з наголосом на її окремих регіонах. З урахуванням потенціалу Саскачевану окремо йшлося про центри інформаційних технологій, наукоємні галузі, важку промисловість та сільське господарство.

Посол наголосив на важливості розвитку взаємодії канадської сторони зі східними регіонами нашої держави, які мають розвинуту промисловість, значний науковий потенціал, зокрема Дніпропетровською, Донецькою, Луганською та Харківської областями. Комітет, в свою чергу, цікавився можливостями розвитку відносин з Україною у сферах енергетики, у т.ч. залучення канадських компаній у якості субпідрядників до реалізації в Україні проектів з видобутку сланцевого газу, видобутку корисних копалин (газу, нафти, урану), сільського господарства та освіти.

Сторонами також було відзначено необхідність координації зусиль з метою подальшого розвитку малого і середнього підприємництва в Україні та розширення двосторонньої взаємодії у сфері сільського господарства та продовольства.

У контексті обговорення умов, які б сприяли поглибленню українсько-канадської торговельно-економічної взаємодії, представників комітету було поінформовано про роботу, здійснену з метою підписання угод про вільну торгівлю та про співробітництво у митних справах.

Окрему увагу було привернуто до важливості подальшої розбудови контактів на рівні вищих навчальних закладів. Зокрема було позитивно відзначено результати лютневого візиту представників університетів Саскачевану у складі місії Канадського бюро міжнародної освіти до України, а також запланований на листопад 2013 року візит делегації ректорів українських ВНЗ до Канади та їх зустрічі в Університеті Саскачевану.

Обговорюючи гуманітарний блок, Комітет також повідомив про наміри взяти активну участь у відзначені у 2014 році 200-ї річниці з дня народження Т.Шевченка.

Посольство України в Канаді висловлює вдячність всім членам Дорадчого Комітету Саскачевану за ініціювання проведення відео-конференції.

Запрошуємо також всі українські організації, особливо з віддалених від столиці Канади регіонів, до такої форми спілкування як відео-конференції з метою налагодження більш тісної та конструктивної співпраці між Посольством України та українським громадами і політичними колами відповідних провінцій.  

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux