Портал в режимі тестування та наповнення
Законодавчі акти та резолюції
Опубліковано 22 квітня 2013 року о 14:01

19 червня 2003 року Сенат Канади прийняв Резолюцію, внесену сенатором Райнелл Андрейчук, що закликала уряд Канади визнати Голод/геноцид в Україні 1932-1933 років та засудити будь-які спроби заперечити чи викривити цю історичну правду, представляючи її чимось іншим, аніж геноцидом. Резолюція Сенату також закликала визначити четверту суботу в листопаді кожного року по всій Канаді днем пам’яті більш ніж семи мільйонів українців, які загинули внаслідок Голоду/геноциду 1932-33 рр.

28 червня 2003 року Етнокультурна рада Канади, до складу якої входить тридцять дві (32) національних етнокультурних парасолькових організації, які, у свою чергу, представляють множину етнокультурних громад на території всієї Канади, прийняла Резолюцію, в якій з нагоди 70-ї річниці Голодомору 1932-1933 років в Україні висловлювалася повна підтримка Резолюції Сенату Канади щодо Голоду / геноциду в Україні 1932-1933 років.

10 червня 2004 року Законодавчої Асамблеї провінції Манітоба прийняла Резолюцію, яка закликала Уряд провінції вшанувати трагічні події в Україні та розглянути питання визнання останньої суботи листопада Днем Голоду / геноциду 1932- 1933 років в Україні.

07 травня 2008 року Законодавча Асамблея провінції Саскачеван прийняла Закон про визнання голоду-геноциду (Голодомору) 1932 – 1933 рр. в Україні та встановлення в провінції Саскачеван Дня пам’яті жертв цієї трагедії. Законопроект було внесено заступником Прем’єра провінції Саскачеван, який водночас є Міністром освіти та членом Законодавчої Асамблеї провінції Саскачеван, Кеном Кравецем. Провінція Саскачеван стала першої провінцією Канади, в якій на законодавчому рівні був прийнятий закон про Голодомор-геноцид в Україні.

27 травня 2008 року Законодавча Асамблея провінції Манітобаприйняла Закон про встановлення Дня пам'яті українського голоду-геноциду (Голодомору) 1932 - 1933 років, що відзначається у четверту суботу листопада кожного року. Законопроект був внесений членом Законодавчої Асамблеї від партії Леонідом Деркачем.

27 травня 2008 року Палата громад Парламенту Канади прийняла Закон, внесений членом Парламенту від Консервативної партії Джеймсом Безаном, який встановлює четверту суботу листопада Днем пам’яті Українського Голоду / геноциду (Голодомору) та визнає Український голод 1932-1933 років актом геноциду. 29 травня 2008 року після підписання Генерал-губернатором Канади Мікаель Жан даний закон набув чинності.

30 жовтня 2008 року Законодавча Асамблея провінції Альберта ухвалила Закон про встановлення Дня пам’яті голоду та геноциду (Голодомору) 1932 – 1933 років в Україні, який відзначатиметься четвертої суботи листопада кожного року. Даний закон, який вшановує мільйони загиблих під час Голодомору 1932 – 19333 років в Україні, був внесений на розгляд Законодавчої Асамблеї Міністром з питань аборигенів провінції Альберта Євгеном Звоздецьким. Закон отримав одностайну підтримку членів Законодавчої Асамблеї і став четвертим законом в історії провінції Альберта, який за один день пройшов усі слухання.

09 квітня 2009 року Законодавча Асамблея провінції Онтаріо визнала Голодомор 1932 - 1933 років в Україні актом геноциду, прийнявши одноголосно Законпро встановлення Дня пам'яті Голодомору в Україні. Законом встановлюється, що четверта субота листопада кожного року проголошується в провінції Онтаріо Днем пам'яті Голодомору для вшанування пам'яті жертв геноциду голодом, який стався в Україні у 1932 - 1933 роках. Зазначений законопроект було подано представниками усіх політичних партій, які мають представництво в Парламенті Онтаріо: Дейвом Левеком (Ліберальна партія), Чері ДіНово (Нова демократична партія) та Франком Клісом (Прогресивна консервативна партія). Це є перший у законотворчій історії Парламенту Онтаріо закон, представлений від усіх парламентських політичних сил і прийнятий одноголосно.

02 червня 2010 року депутати Національної Асамблеї провінції Квебек одноголосно прийняли Закон, що вшановує жертв Голодомору-геноциду 1932 – 1933 років в Україні, який був штучно створений сталінським режимом. Проект Закону був внесений членом Кебекcьского Блоку Луіз Бодуен. Даним законом в провінції Квебек встановлюється День пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932 – 1933 років в України, який відзначається щорічно кожної четвертої суботи листопада.

25 листопада 2009 року Законодавча Асамблея провінції Британська Колумбія підтримала у першому читанні законопроект про встановлення Дня пам’яті жертв українського голоду та геноциду (Голодомору), який пропонується відзначати кожної четвертої суботи листопада щороку. Проект закону був внесений членом Законодавчої Асамблеї від Нової демократичної партії Брюсом Ральстоном

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux