• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Набуття громадянства України за народженням
Опубліковано 09 квітня 2021 року о 23:20

Для оформлення набуття громадянства України за народженням особою, батьки (один із них) якої на момент її народження були громадянами України один з її батьків подає такі документи:

а) заяву про оформлення набуття особою громадянства України за народженням (форма 3, затверджена Наказом МЗС України від 15.09.2006 № 185);

б) копію свідоцтва про народження особи;

в) копію паспорта громадянина України або іншого передбаченого статтею 5 Закону документа, що підтверджує факт перебування одного з батьків особи у громадянстві України на момент її народження.


Закордонна дипломатична установа, до якої подано документи щодо оформлення набуття громадянства України, перевіряє відповідність їх оформлення вимогам законодавства України та підтвердження ними наявності фактів, з якими Закон пов’язує належність особи до громадянства України.

Рішення про оформлення набуття особою громадянства України або про відмову у задоволенні клопотання приймається керівником закордонної дипломатичної установи або його заступником не пізніше ніж у місячний строк з дня надходження документів. Рішення про відмову повідомляється заявникові у письмовій формі не пізніш ніж у тижневий строк з дня його прийняття.

У разі прийняття позитивного рішення, особа реєструється громадянином України та документується довідкою про реєстрацію особи громадянином України, яка подається нею для одержання документів, що підтверджують громадянство України.


Рекомендації по заповненню Заяви для набуття громадянства України за народженням

 1. Усі пункти слід заповнювати розбірливим почерком.
 2. Заява адресується Послу України в Канаді:    А.В.Шевченку
 3. Нижче зазначається від кого, вказується адреса проживання в Канаді (дивитись зразок заповнення).
 4. У пункті 7 - «Місце постійного проживання»,  слід зазначати:
 • Для громадян України, які не оформляли у ВГІРФО, чи в Державній міграційній службі України дозвіл на виїзд на постійне проживання за кордон і не мають в паспорті штампу «Постійне проживання» із зазначенням країни виїзду  - адресу місця проживання в Україні.
 • Для громадян України, які не оформили через Посольство чи консульські установи України за кордоном «Дозвіл на залишення на постійне проживання за кордоном» - адресу проживання в Україні.
 • Громадяни України, які оформили в зазначених вище українських установах дозвіл на виїзд на постійне проживання за кордон та мають відповідний штамп у закордонному паспорті зазначають адресу  проживання в Канаді.

Примітка: Відповідно до законодавства України усі громадяни України, які постійно проживають (проживали) на території України, в тому числі діти, при виїзді на постійне місце проживання за кордон оформляють у Державній міграційній службі (раніше ВГІРФО) «Дозвіл на виїзд на постійне місце проживання за кордон». 

В разі оформлення виїзду на ПМП за кордон разом з дітьми батьки зазначають про це (виїзд з дітьми) у своєму клопотанні. Тому особи, які виїхали у дитячому віці на ПМП з батьками і не отримали при цьому окремого паспортного документа, а були внесені до паспортів батьків, можуть перевірити наявність/відсутність штампу про виїзд на ПМП за кордон у паспортах батьків.

Зняття з реєстрації в Україні за місцем проживання без процедури оформлення дозволу на виїзд на ПМП за кордон залишає громадянина у статусі «особи, яка постійно проживає в Україні».

Сама наявність у громадян України документу Permanent Residence Card, що підтверджує  статус постійного проживання в Канаді з точки зору канадського законодавства, без оформлення у підрозділах ДМС України дозволу на виїзд на постійне проживання в Канаду чи іншу країну (в разі переїзду), або без оформлення дозволу на «залишення на постійне проживання в Канаді» в закордонній установі України є недостатньою підставою вважати таких громадян України «особами, що постійно проживають в Канаді».

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux