Для оформлення набуття громадянства України за народженням особою, батьки (один із них) якої на момент її народження були громадянами України один з її батьків подає такі документи:
а) заяву про оформлення набуття особою громадянства України за народженням (форма 3, затверджена Наказом МЗС України від 15.09.2006 № 185);
б) копію свідоцтва про народження особи;
в) копію паспорта громадянина України або іншого передбаченого статтею 5 Закону документа, що підтверджує факт перебування одного з батьків особи у громадянстві України на момент її народження.
Закордонна дипломатична установа, до якої подано документи щодо оформлення набуття громадянства України, перевіряє відповідність їх оформлення вимогам законодавства України та підтвердження ними наявності фактів, з якими Закон пов’язує належність особи до громадянства України.
Рішення про оформлення набуття особою громадянства України або про відмову у задоволенні клопотання приймається керівником закордонної дипломатичної установи або його заступником не пізніше ніж у місячний строк з дня надходження документів. Рішення про відмову повідомляється заявникові у письмовій формі не пізніш ніж у тижневий строк з дня його прийняття.
У разі прийняття позитивного рішення, особа реєструється громадянином України та документується довідкою про реєстрацію особи громадянином України, яка подається нею для одержання документів, що підтверджують громадянство України.
Примітка: Відповідно до законодавства України усі громадяни України, які постійно проживають (проживали) на території України, в тому числі діти, при виїзді на постійне місце проживання за кордон оформляють у Державній міграційній службі (раніше ВГІРФО) «Дозвіл на виїзд на постійне місце проживання за кордон».
В разі оформлення виїзду на ПМП за кордон разом з дітьми батьки зазначають про це (виїзд з дітьми) у своєму клопотанні. Тому особи, які виїхали у дитячому віці на ПМП з батьками і не отримали при цьому окремого паспортного документа, а були внесені до паспортів батьків, можуть перевірити наявність/відсутність штампу про виїзд на ПМП за кордон у паспортах батьків.
Зняття з реєстрації в Україні за місцем проживання без процедури оформлення дозволу на виїзд на ПМП за кордон залишає громадянина у статусі «особи, яка постійно проживає в Україні».
Сама наявність у громадян України документу Permanent Residence Card, що підтверджує статус постійного проживання в Канаді з точки зору канадського законодавства, без оформлення у підрозділах ДМС України дозволу на виїзд на постійне проживання в Канаду чи іншу країну (в разі переїзду), або без оформлення дозволу на «залишення на постійне проживання в Канаді» в закордонній установі України є недостатньою підставою вважати таких громадян України «особами, що постійно проживають в Канаді».