• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Відповіді на типові запитання
Опубліковано 08 квітня 2021 року о 00:00

Доступно про важливе - у рубриці #КонсулДопомагає на сторінці МЗС у Facebook

Пропонуємо ознайомитися з низкою дописів щодо поширених питань консульської сфери, підготовлених Департаментом консульської служби за принципом "Коротко. Просто. Зрозуміло". 

Усі наявні дописи - за хештегом #КонсулДопомагає  

Хочете легко знаходити ці та майбутні дописи? Просто додайте посилання на хештег до закладок у своєму браузері.


  Відповіді на типові запитання громадян

Я маю на руках авіаквиток до України, але строк дії мого закордонного паспорта закінчився. Чи зможу я виїхати з Канади на підставі свого паспорта?

Якщо термін дії паспорта закінчився, Ви не зможете виїхати з території Канади. Вам необхідно звернутися особисто до консульського відділу  для того, щоб оформити тимчасовий проїзний документ – посвідчення особи на повернення в Україну.

Ви маєте надати Ваш закордонний паспорт, дві фотокартки та заповнену заяву-анкету, а також сплатити консульський збір за оформлення документа.

Більш детальна інформація щодо оформлення посвідчення – за цим посиланням.

Як я можу оформити закордонний паспорт, не виїжджаючи з Канади?

Посольство України в Канаді приймає документи на оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон для громадян України.

Детально про перелік документів та порядок оформлення паспортів можна прочитати у підрозділі оформлення паспорта за посиланням

Оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон

Я хочу оформити новий закордонний паспорт, але в моєму старому паспорті є дійсна віза. Чи можна залишити старий паспорт після оформлення нового?

Відповідно до чинного законодавства України у сфері оформлення проїзних документів громадяни України можуть одночасно використовувати не більше двох проїзних документів.  Якщо у Вас є лише один проїзний документ, Вам може бути оформлено другий без необхідності його здавати при подачі документів або отриманні нового виготовленого паспорта (при цьому Ваш старий паспорт анулюється та повертається Вам для подальшого використання).

Якщо на день подачі документів на оформлення закордонного паспорта Ви вже маєте два проїзні документи (незалежно від того, чи закінчився їхній строк дії), один з них необхідно здавати відразу при подачі документів на оформлення нового паспорта.

 Я втратив свій закордонний паспорт під час перебування в Канаді, інших документів, які підтверджують громадянство України, на руках я не маю, але мені терміново потрібно виїхати в Україну. Як мені може допомогти Посольство?

У разі втрати паспорта Вам необхідно невідкладно звернутися до поліції із відповідною заявою.  На підставі отриманої з поліції довідки про Ваше звернення, а також документів, визначених Правилами оформлення і видачі посвідчення особи на повернення в Україну, Вам може бути оформлено тимчасовий проїзний документ, на підставі якого Ви зможете виїхати до України - посвідчення особи на повернення в Україну. 

Детальніше за посиланням.

Як зареєструвати громадянство України для моєї дитини, яка народилася на території Канади?

Посольство здійснює реєстрацію громадянства України за народженням дітей, які народилися в Канаді, в разі надходження клопотання та відповідних документів. Для цього один з батьків дитини, яка народилася після 01.03.2001 р., особисто звертається до консульського відділу Посольства із відповідною  заявою та документами, перелік яких Ви знайдете тут

Процедура реєстрації українського громадянства безоплатна.

За легалізацію свідоцтва про народження  та засвідчення перекладу свідоцтва про народження дитини стягується консульський збір відповідно до Тарифів  консульського збору

Посольство приймає документи для оформлення дітям паспортів громадянина України для виїзду за кордон.

Мені необхідно надати дозвіл на виїзд моєї дитини за межі України (виготовлення моїй дитині закордонного паспорта). Чи можна це зробити в Посольстві?

Згідно з чинним законодавством у сфері нотаріату консул може засвідчити Ваш підпис на відповідній заяві (зразок заяви можна знайти в мережі інтернет, задавши у віконці «пошук» назву документу, наприклад «зразок заяви на виїзд дитини за кордон).

Для цього Вам необхідно особисто звернутися до консульського відділу Посольства в години прийому громадян (без попереднього запису), мати при собі дійсний документ, що посвідчує Вашу особу та громадянство (закордонний  паспорт), копію свідоцтва про народження дитини, а також підготовлений текст документу в електронному вигляді або завчасно надіслати на електронну адресу консула:  [email protected]

Мені потрібно видати довіреність на вчинення дій від мого імені. Чи буде довіреність, засвідчена консулом, дійсною в Україні?

Згідно з чинним законодавством у сфері нотаріату консул може посвідчити довіреність.

Для того, щоб посвідчити довіреність та засвідчити підпис на заяві про реєстрацію довіреності в Єдиному реєстрі довіреностей (в разі необхідності), Вам слід надати Ваш закордонний паспорт, копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, а також дані паспорта представника, копія довідки про присвоєння йому ідентифікаційного номера, місце реєстрації тощо.

Заява про реєстрацію  довіреності в Єдиному реєстрі довіреностей оформляється в обов’язковому порядку щодо довіреностей, які стосуються управління та розпорядження нерухомим та іншим майном.

За вчинення нотаріальної дії стягується консульський збір відповідно до Тарифів консульського збору.

Як я можу легалізувати документи, видані на території Канади?  Чи можу я легалізувати документи, видані на території України і призначені для використання в Канаді?

Посольство легалізує документи, видані компетентними органами Канади для подальшого їх використання на території України. Консульська легалізація - це дві печатки, першу з яких ставить Міністерство закордонних справ Канади, а другу - консульський відділ.


Розгляд та опрацювання звернень громадян

Розгляд та опрацювання звернень громадян (пропозиції, заяви, скарги) здійснюється МЗС України, закордонними дипломатичними та консульськими установами України відповідно до Закону України «Про звернення громадян» № 393 від 02.10.1996. Громадяни мають право звертатися як у письмовій формі, так і усно зокрема, під час особистого прийому громадян працівниками дипломатичних установ.

Законом встановлено вимоги (стаття 5) до звернення громадян, яке обов’язково має містити інформацію про заявника (прізвище, ім’я, по батькові, адресу проживання). Письмове звернення підписуються заявником із зазначенням дати.

Звернення, оформлене без дотримання цих вимог, повертається заявникові з відповідними роз’ясненнями не пізніше ніж через десять днів від дня його надходження.

Згідно з положеннями Закону (стаття 20) термін розгляду звернень громадян становить один місяць з дати їх надходження, а у випадку необхідності здійснення додаткового вивчення, цей термін розгляду може бути продовжено до 45 днів.

Кожний громадянин України, який перебуває в Канаді, може звернутися до Посольства України в Канаді:

 • зателефонувати до консула особисто або до будь-якого співробітника консульської установи України за телефоном: + 1 613 230 80 15, надіслати повідомлення на електронну адресу [email protected] чи передати інформацію через третю особу, гуманітарну організацію;
 • особисто прийти на консульський прийом;
 • звернутися факсом чи поштою. У звернені має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, контактний телефон (факс), громадянство та викладено, по можливості - детально, суть проблеми. Зазначене звернення повинно бути підписано заявником із зазначенням дати;
 • надіслати своє звернення електронним зв'язком на адресу Посольства України в Канаді [email protected];
 • звернутись до будь-якої офіційної установи або ж до неурядової правозахисної організації з проханням передати відповідну інформацію консулу.

Інформацію про поштові адреси консульських установ України в Канаді, номери телефонів, електронні адреси, межі консульських округів, графік прийому відвідувачів з консульських питань можна знайти тут.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux