Посольство України в Канаді

, Київ 23:38

Науково-технічне співробітництво між Україною та Канадою

За ініціативи дипломатичної установи у липні 2017 року було відновлено діалог із Канадським космічним агенством з приводу підписання Меморандуму про взаєморозуміння з Державним космічним агенством України у сфері дослідження та використання космічного простору в мирних цілях.

За результатом проведених переговорів з канадською стороною було узгоджено текст вказаного документу та організовано його урочисте підписання під час бізнес-форуму у Монреалі (1 листопада 2017 року) у присутності Прем’єр-міністра України В. Гройсмана. Підписаний документ створює нові перспективи для взаємовигідної співпраці між державами в одній з найтехнологічніших сфер економіки – в галузі освоєння космосу.

Посольством буде продовжена робота на вказаному напрямі з метою практичного наповнення досягнутих домовленостей. Зокрема, дипломатичною установою супроводжується проект зі створення стартового комплексу для космічних запусків у канадській провінції Нова Скошія, що реалізують канадська компанія "Maritime Launch Services" та Державне підприємство "Конструкторське бюро "Південне" імені Янгеля. Наразі ведеться робота з отримання необхідних дозвільних документів, у т.ч. проведення екологічних експертиз.