Посольство України в Канаді

, Київ 04:42

Міжрегіональне співробітництво між Україною та Канадою

Співробітництво на регіональному рівні є важливим елементом відносин особливого партнерства між Україною і Канадою. Цей аспект двосторонніх зв’язків підкріплюється наявністю в Канаді численної української громади, яка сприяє налагодженню і підтриманню партнерства з регіонами і містами України у найрізноманітніших сферах, включаючи культуру, науку та освіту, бізнес та ін.

Станом на сьогодні чинними є такі українсько-канадські міжрегіональні угоди:

— Меморандум про співробітництво між Україною та провінцією Саскачеван від 2 жовтня 1995 року.

— Меморандум про наміри між Чернівецькою областю в Україні та провінцією Саскачеван в Канаді від 4 жовтня 1995 року. У розвиток цієї угоди 20 жовтня 2008 було підписано Меморандум про наміри між головним управлінням освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації та Міністерством освіти Саскачевану, Міністерством вищої освіти, зайнятості та праці Саскачевану щодо співробітництва в галузі науки і освіти.

— Протокол про співробітництво між Івано-Франківською обласною державною адміністрацією та Урядом провінції Альберта від 11 серпня 2004 року; протокол був поновлений 11 червня 2010 року (завантажити протокол).

— Меморандум про співробітництво між Львівською обласною державною адміністрацією та Урядом провінції Альберта від 30 серпня 2005 року.

— Меморандум про взаєморозуміння між Дніпропетровською обласною державною адміністрацією та Урядом провінції Манітоба від 27 травня 2008 року.

Активно розвиваються побратимські стосунки між містами Київ і Торонто (Онтаріо), Чернівці і Саскатун (Саскачеван), Львів і Вінніпег (Манітоба), Одеса і Ванкувер (Британська Колумбія), Ужгород і Гамільтон (Онтаріо), Дніпропетровськом і Регіоном Дюрам (Онтаріо).

У 2009 році було підписано Меморандум про співпрацю між канадським містом Вегривіль (Альберта) та містом Стрий Львівської області, а також угоду про побратимство між містами Дофін (Манітоба) та Косів Івано-Франківської області.