Посольство України в Канаді

, Київ 04:42

Розгляд звернень громадян

Розгляд та опрацювання звернень громадян (пропозиції, заяви, скарги) здійснюється МЗС України, закордонними дипломатичними та консульськими установами України відповідно до Закону України «Про звернення громадян» № 393 від 02.10.1996 р. Громадяни мають право звертатися як у письмовій формі, так і усно зокрема, під час особистого прийому громадян працівниками дипломатичних установ.

Законом встановлено вимоги (стаття 5) до звернення громадян, яке обов’язково має містити інформацію про заявника (прізвище, ім’я, по-батькові, адресу проживання). Письмове звернення підписуються заявником із зазначенням дати.

Звернення, оформлене без дотримання цих вимог, повертається заявникові з відповідними роз’ясненнями не пізніш як через десять днів від дня його надходження.

Згідно з положеннями Закону (стаття 20) термін розгляду звернень громадян становить один місяць з дати їх надходження, а у випадку необхідності здійснення додаткового вивчення, цей термін розгляду може бути продовжено до 45 днів.

Кожний громадянин України, який перебуває в Канаді, може звернутися до Посольства України в Канаді:

  • зателефонувати до консула особисто або до будь-якого співробітника консульської установи України за телефоном: + 1 613 230 80 15, надіслати повідомлення на електронну адресу consul@ukremb.ca чи передати інформацію через третю особу, гуманітарну організацію;
  • особисто прийти на консульський прийом;
  • звернутися факсом чи поштою. У звернені має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, контактний телефон (факс), громадянство та викладено, по можливості - детально, суть проблеми. Зазначене звернення повинно бути підписано заявником із зазначенням дати;
  • надіслати своє звернення електронним зв'язком на адресу Посольства України в Канаді emb_ca@mfa.gov.ua ;
  • звернутись до будь-якої офіційної установи або ж до неурядової правозахисної організації з проханням передати відповідну інформацію консулу.

Інформацію про поштові адреси консульських установ України в Канаді, номери телефонів, електронні адреси, межі консульських округів, графік прийому відвідувачів з консу льських питань можна знайти в розділі http://canada.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/contacts

 

 Відповіді на типові запитання громадян

Я маю на руках авіаквиток до України, але строк дії мого закордонного паспорта закінчився. Чи зможу я виїхати з Канади на підставі свого паспорта?

Якщо термін дії паспорта закінчився, Ви не зможете виїхати з території Канади. Вам необхідно звернутися особисто до консульського відділу  для того, щоб оформити тимчасовий проїзний документ – посвідчення особи на повернення в Україну.

Ви маєте надати Ваш закордонний паспорт, дві фотокартки та заповнену заяву-анкету, а також сплатити консульський збір за оформлення документа.

Більш детальна інформація щодо оформлення посвідчення – за цим посиланням http://canada.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/services/passport/return

Як я можу оформити закордонний паспорт, не виїжджаючи з Канади?

Посольство України в Канаді приймає документи на оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон для громадян України.

Детально про перелік документів та порядок оформлення паспортів можна прочитати у підрозділі оформлення паспорта за посиланням

http://canada.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/services/passport/registration

Я хочу оформити новий закордонний паспорт, але в моєму старому паспорті (проїзному документі дитини) є дійсна віза. Чи можна залишити старий паспорт (проїзний документ дитини) після оформлення нового?

Відповідно до чинного законодавства України у сфері оформлення проїзних документів громадяни України можуть одночасно використовувати не більше двох проїзних документів.  Якщо у Вас є лише один проїзний документ, Вам може бути оформлено другий без необхідності його здавати при подачі документів або отриманні нового виготовленого паспорта (при цьому Ваш старий паспорт анулюється та повертається Вам для подальшого використання).

Якщо на день подачі документів на оформлення закордонного паспорта Ви вже маєте два проїзні документи (незалежно від того, чи закінчився їхній строк дії), один з них необхідно здавати відразу при подачі документів на оформлення нового паспорта.

 Я втратив свій закордонний паспорт під час перебування в Канаді, інших документів, які підтверджують громадянство України, на руках я не маю, але мені терміново потрібно виїхати в Україну. Як мені може допомогти Посольство?

У разі втрати паспорта Вам необхідно невідкладно звернутися до поліції із відповідною заявою.  На підставі отриманої з поліції довідки про Ваше звернення, а також документів, визначених Правилами оформлення і видачі посвідчення особи на повернення в Україну, Вам може бути оформлено тимчасовий проїзний документ, на підставі якого Ви зможете виїхати до України - посвідчення особи на повернення в Україну. 

Детальніше за посиланням  http://canada.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/services/passport/return

Як зареєструвати громадянство України для моєї дитини, яка народилася на території Канади?

Посольство здійснює реєстрацію громадянства України за народженням дітей, які народилися в Канаді, в разі надходження клопотання та відповідних документів. Для цього один з батьків дитини, яка народилася після 01.03.2001 р., особисто звертається до консульського відділу Посольства із відповідною  заявою та документами, перелік яких Ви знайдете за посиланням http://canada.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/services/citizenship/birth

Процедура реєстрації українського громадянства безкоштовна.

За легалізацію свідоцтва про народження http://canada.mfa.gov.ua/en/consular-affairs/services/varification  та засвідчення перекладу свідоцтва про народження дитини стягується консульський збір відповідно до Тарифів  консульського збору http://canada.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/consular-charges .

Посольство приймає документи для оформлення дітям закордонних паспортів http://canada.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/services/passport/registration

Мені необхідно надати дозвіл на виїзд моєї дитини за межі України (виготовлення моїй дитині закордонного паспорта). Чи можна це зробити в Посольстві?

Згідно з чинним законодавством у сфері нотаріату консул може засвідчити Ваш підпис на відповідній заяві (зразок заяви можна знайти в мережі інтернет, задавши у віконці «пошук» назву документу, наприклад «зразок заяви на виїзд дитини за кордон).

Для цього Вам необхідно особисто звернутися до консульського відділу Посольства в години прийому громадян (без попереднього запису), мати при собі дійсний документ, що посвідчує Вашу особу та громадянство (закордонний  паспорт), копію свідоцтва про народження дитини, а також підготовлений текст документу в електронному вигляді або завчасно надіслати на електронну адресу консула:  consul@ukremb.ca

Мені потрібно видати довіреність на вчинення дій від мого імені. Чи буде довіреність, засвідчена консулом, дійсною в Україні?

Згідно з чинним законодавством у сфері нотаріату консул може посвідчити довіреність.

Для того, щоб посвідчити довіреність та засвідчити підпис на заяві про реєстрацію довіреності в Єдиному реєстрі довіреностей (в разі необхідності), Вам слід надати Ваш закордонний паспорт, копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, а також дані паспорта представника, копія довідки про присвоєння йому ідентифікаційного номера, місце реєстрації тощо.

Заява про реєстрацію  довіреності в Єдиному реєстрі довіреностей оформляється в обов’язковому порядку щодо довіреностей, які стосуються управління та розпорядження нерухомим та іншим майном.

За вчинення нотаріальної дії стягується консульський збір відповідно до Тарифів консульського збору.

Як я можу легалізувати документи, видані на території Канади?  Чи можу я легалізувати документи, видані на території України і призначені для використання в Канаді?

Посольство легалізує документи, видані компетентними органами Канади для подальшого їх використання на території України. Більше дивіться за посиланням http://canada.mfa.gov.ua/en/consular-affairs/services/varification у підрозділах сайту «засвідчення документів» та «Certification of documents. Legalization»

 


Консульський відділ Посольства України в Канаді (м.Оттава)
Керівник: Костенко Костянтин Миколайович
Перший секретар з консульських питань
Адреса: 331 Metcalfe Street, Ottawa, ON K2P 1S3 Canada. Переглянути на мапі
Телефон: +1 (613) 230-80-15
Факс: +1 (613) 230-24-00
Ел. пошта: kostiantyn.kostenko@mfa.gov.ua
Веб-сайт: http://canada.mfa.gov.ua/ua
Графік роботи:

Години прийому громадян з консульських питань в консульському відділі Посольства України в Канаді

Понеділок: 13:00 – 16:00 (прийом документів та консультації)

Вівторок: 09:00 - 12:00 (прийом документів та консультації).

14:00 - 16:00 (видача документів).

Середа: 13:00-16:00.

Четвер: 09:00 - 12:00 (прийом документів та консультації), 14:00 - 16:00 (видача документів).

П’ятниця: 09:00 - 12:00 (прийом документів та консультації), 14:00 - 15:00 (видача документів).

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Примітки:

Консульський округ: Національний столичний округ, Квебек, Нова-Скоша, Ньюфаундленд і Лабрадор, Принс Едвард Айленд, Нью-Брансвік, Манітоба.

 


Генеральне консульство України в Торонто (Канада)
Керівник: Веселовський Андрій Іванович
Генеральний консул України в Торонто
Адреса: 2275 Lake Shore Blvd. West, Suite 301, Toronto, Ontario, Canada, M8V 3Y3. Переглянути на мапі
Телефон: +1 (416) 763-3114; прохання телефонувати з 14 до 16 години (крім середи). Перш ніж телефонувати з консульських питань просимо ознайомитися з інформацією, розміщеною в розділі "Консульські питання" нашої інтернет-сторінки.
Факс: +1 (416) 763-2051
Ел. пошта: gc_cat@mfa.gov.ua
Веб-сайт: http://toronto.mfa.gov.ua
Графік роботи:

Прийом громадян: понеділок, вівторок, четвер, п’ятниця - 9.30-12.00; Видача документів 12.00-12.30.

Середа - 14.30-16.30

Вихідні дні: субота, неділя

Межі консульського округу:

Провінції Онтаріо (крім Національного столичного округу), Саскачеван, Альберта, Британська Колумбія та території Юкон, Нунавут і Північно-Західні території.

Примітки:

У разі, якщо після ознайомлення з інформацією, розміщеною на нашій інтернет-сторінці у вас залишилися запитання, просимо надсилати їх виключно електронною поштою. 

З питань оформлення паспортів, громадянства, постійного місця проживання, консульського обліку, усиновлення на sviatoslav.kavetskyi@mfa.gov.ua

З питань легалізації, нотаріату, довідок про несудимість, стажу керування транспортними засобами, віз на natalia.zaika@mfa.gov.ua